Nowe produkty

Promocje

Brak promowanych produktów w tym momencie.

Jak zadbać o biżuterię?

Wszyscy chcemy, aby nasze ozdoby cieszyły nas przez długie lata i zawsze były w świetnym stanie. Należy pamiętać, że raz kupiona biżuteria nie będzie wyglądała tak samo przez całe życie - niezależnie, czy jest to srebro czy złoto, trzeba pamiętać, że są to surowce naturalne, które wchodzą w różnego rodzaju reakcje z innymi tworzywami. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio zadbać o nasze ozdoby

Jak zadbać o biżuterię noszoną na co dzień?

Wiele osób codziennie nosi swoje ulubione błyskotki. Jeśli są to ozdoby małe, nieprzeszkadzające w funkcjonowaniu, jak niewystające obrączki, delikatne bransoletki czy kolczyki sztyfty, często nie są one zdejmowanie ani do kąpieli, sprzątania, ani snu. Jest to błąd! Biżuteria nie powinna mieć ciągłego kontaktu ze skórą, a także ze wszelkiego rodzaju substancjami chemicznymi - niezależnie, czy mówimy o płynie do naczyń, czy o balsamie do ciała lub szamponie. Aby odpowiednio zadbać o swoje ozdoby, najlepiej zakładać je rano, przed wyjściem do pracy czy na zajęcia, a po powrocie do domu od razu ściągać i odkładać w przeznaczone do tego miejsce.

Jak zadbać o biżuterię na specjalne okazje?

Jeśli mamy ozdoby, których nie nosimy na co dzień, a zakładamy jedynie na specjalne okazje lub raz na kilka dni, warto zapewnić im odpowiednie przechowywanie. To samo tyczy się wyrobów jubilerskich, które ściągamy na noc – nawet jeśli mamy zamiar ubrać je następnego dnia z samego rana! Konieczne jest zapewnienie naszym błyskotkom odpowiedniego miejsca, aby mieć pewność, że jak najdłużej zachowają swój blask.

Przechowywanie błyskotek

Najlepiej przechowywać ozdoby osobno, tak aby nie dotykały one siebie nawzajem, co sprawi, że nie będą się ścierać i plątać. Możemy mieć do tego osobne woreczki (wyściełane przyjaznym dla wyrobów jubilerskich materiałem), pudełeczka lub, jeśli posiadamy wiele błyskotek, specjalny kuferek. Pozwala on na przetrzymywanie naszych ozdób w jednym miejscu, jednocześnie zapewniając odpowiednie przegródki na każdy element.

Warto również raz do roku korzystać z profesjonalnego czyszczenia biżuterii. Stosując te wskazówki, każdy zadba o swoje ozdoby i zapewni im blask na dziesiątki lat!