Metale szlachetne

Najczęściej to właśnie z nich wytwarza się biżuterię. Są surowcem pożądanym, pięknym, a także bywają niesamowitą i korzystną inwestycją, jako że nie tracą na wartości. Metale szlachetne to wyjątkowe tworzywa, które często nie ulegają zniszczeniom, takim jak korozja. Są odporne chemicznie i to właśnie dlatego są tak niesamowite - pozwalają na cieszenie się daną ozdobą, taką jak pierścionek, kolczyki czy obrączki wiele lat. Do najważniejszych i najbardziej spotykanych surowców zaliczają się złoto, srebro i platyna, z którymi pracujemy na co dzień.

Srebro

Jest to jeden z najpopularniejszych metali szlachetnych. Jest również najtańszym z trzech surowców, którymi posługujemy się w naszej pracowni. Dzięki temu, biżuteria z tego tworzywa jest dostępna dla większości osób. Srebro z pewnością jest również najczęściej spotykane – wystarczy rozejrzeć się wokół, a z pewnością zobaczymy srebrne pierścionki, kolczyki, bransoletki czy łańcuszki, które noszą nasi przyjaciele czy osoby z rodziny. Jest to tworzywo, które łatwo polerować. Próba srebra 925 jest używana do produkowania nie tylko biżuterii, ale także sztućców oraz zastawy stołowej.

Złoto

Jest to kolejny popularny w jubilerstwie metal szlachetny. Jest on odporny na utlenianie a jego żółty kolor jest rozpoznawalny z daleka. Jako tworzywa, z którego wytwarza się biżuterię używa się go od tysiącleci, choć warto wspomnieć, że było ono także używane w zdobnictwie oraz biciu drogocennych monet. Złota biżuteria to częsty wybór, jeśli chodzi o pierścionki, szczególnie zaręczynowe - nawet jeśli narzeczeństwu zależy na zimnej barwie biżuterii, często wykorzystuje stop, który nosi nazwę białego złota. Równie często, jak pierścionki zaręczynowe, wytwarza się niego obrączki.

Platyna

Odkryto ją dopiero w XVIII wieku, więc w porównaniu do pozostałych metali szlachetnych jest dość ‘młoda’. Tak jak inne surowce jubilerskie, platyna także jest odporna na ogromną ilość czynników chemicznych. Jest ona najrzadziej występującym tworzywem, stąd też jej cena jest najwyższa. Nie zmienia to faktu, że nie jest trudno znaleźć i kupić platynową biżuterię.

Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą biżuterii z metali szlachetnych, takich jak srebro, złoto i platyna.