Nowe produkty

Promocje

Brak promowanych produktów w tym momencie.

Jak wybrać i kupić pierścionek zaręczynowy? 5 praktycznych wskazówek

Każda planująca oświadczyny osoba stoi przed nie lada wyzwaniem. Konieczne jest zaplanowanie odpowiedniego sposobu zadania tego ważnego pytania, daty, okoliczności, a także wybranie idealnego dla naszej wybranki pierścionka zaręczynowego. Wiele z tych wątpliwości najlepiej przedyskutować z kimś bliskim, ale jeśli chodzi o wybór biżuterii z chęcią pomożemy w jak najlepszym wyborze!

1. Rodzaj ozdoby

Jeśli wybranka nie dała nam żadnych wskazówek, najlepiej podejrzeć posiadaną przez nią biżuterię. Jeśli preferuje srebrne ozdoby, warto wybrać wariant z białego złota - być może nie przepada za żółtym wariantem i nie czuje się w nim pewnie. Dodatkowo, warto ocenić styl wybranki – nie tylko jeśli chodzi o ozdoby! Dzięki temu, możemy określić, czy najlepiej zdecydować się na ozdobę w stylu minimalistycznym, tradycyjnym, czy może nieco alternatywnym.

2. Pierścionek zaręczynowy - kamień

Jednym z najpopularniejszych wyborów jest diament w klasycznym szlifie brylantowym. Oczywiście, nie jest to jednak przymus ani reguła. Jeśli wybranka nosi biżuterię z elementami kolorowymi warto zdecydować się na np. szafir, rubin lub szmaragd - szczególnie, jeśli znajdziemy ozdobę z kamieniem jej ulubionego koloru!

3. Koszt zakupu

Nie warto przejmować się opiniami, które mówią o tym, że na pierścionek zaręczynowy powinno się wydać co najmniej kilka tysięcy złotych. Najlepiej zdecydować się na taki, na który nas stać. Oczywiście, z racji użycia złota oraz kamieni szlachetnych, trzeba liczyć się z koniecznością wydania kilkuset złotych co najmniej - jeśli jednak wiesz, że Twoja wybranka nie jest fanką drogich zakupów, warto wybrać tańszy model!

4. Rozmiar pierścionka zaręczynowego

Skąd znać rozmiar? Najlepiej podkraść swojej ukochanej biżuterię, którą już nosi – konieczne jest jednak upewnienie się, że ozdoba noszona jest na palcu serdecznym. Jeśli to niemożliwe, można wciągnąć w spisek najbliższych przyszłej Żony - być może oni dyskretnie zapytają o rozmiar.

5. Sprawy związane z zakupem u jubilera

Najlepiej porównać ceny u kilku jubilerów i wybrać tę najkorzystniejszą. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Na możliwość zwrotu lub reklamacji (w przypadku dostrzeżenia błędu jak np. poluzowanie kamienia), a także na eleganckie opakowanie. Warto również upewnić się, że możemy dyskretnie kupić pierścionek zaręczynowy lub zamówić go do pracy lu paczkomatu - wówczas niespodzianka na pewno nie wyjdzie na jaw! Stosując się do powyższych zasad, z pewnością zakupisz idealny pierścionek zaręczynowy, który na zawsze będzie zdobił palec Twojej ukochanej!