Jak wybrać pierścionek z diamentami

Wybór biżuterii nigdy nie jest łatwym zadaniem. Niezależnie, czy chcemy zakupić model dla siebie, czy może w prezencie dla bliskiej osoby, zawsze stajemy przed kilkoma pytaniami. Nic dziwnego - ogromny wybór może wydawać się nam przytłaczający! Trudna może być także decyzja związana z zakupieniem pierścionka z diamentami, który występuje w tylu wariantach, że możemy mieć problemy z podjęciem decyzji. Nie warto jednak stresować się całym procesem - dzięki stosowaniu się do naszych zaleceń, decyzja będzie bardzo łatwa!

Rodzaj kruszcu

Oczywiście, jeśli chodzi o pierścionek z diamentami, równie ważny jak sam kamień szlachetny jest rodzaj kruszcu, na jaki się zdecydujemy. Oczywiście, najbardziej popularnymi, ale też najpiękniejszymi rodzajami są żółte i białe złoto. Idealnie wydobywają one blask diamentu i pięknie podkreślają jego blask. Dzięki możliwości zakupienia modeli w wariancie z białym lub żółtym kruszcem, możliwe będzie dopasowanie ozdoby do stylu obdarowywanej osoby, tak, aby wspaniale komponowała się ona z inną, noszoną już biżuterią.

Oprawa pierścionka

Wiele osób może nie zwracać uwagi na oprawę, jednak to ona jest tym elementem, który eksponuje diament. Najbardziej rozpoznawalną jest sposób z krapami, czyli łapkami. Kamień szlachetny jest wówczas przytrzymywany przez maleńkie łapki, co pozwala na odpowiednie przenikanie światła, przez co jest on bardzo widoczny i błyszczący. Możliwe jest jednak również spotkanie się z bardziej nowoczesną oprawą pełną, w której zatopiony jest diament. Jeśli chcemy wybrać ozdobę z rzędem większych kamieni, zdecydujemy się na wariant z oprawą kanałową. Micro Pave to natomiast sposób osadzania brylantów w taki sposób, że tworzą one migoczącą powierzchnię - często stosowany jest wokół oczka lub obrączki.

Rozmiar pierścionka

Odpowiedni rozmiar to mus – inaczej ozdoba będzie zsuwała się nam z palców lub będzie nas nieprzyjemnie uciskała. Co robić, jeśli nie mamy możliwości przymierzenia ozdoby lub kupujemy biżuterię dla kogoś w tajemnicy, w prezencie? Najlepiej wziąć noszony już przez obdarowywaną pierścionek i sprawdzić jego obwód od wewnątrz kawałkiem papieru, a następnie zmierzyć powstały odcinek. Możliwe jest również dopasowanie ozdoby do specjalnego schematu, który można samodzielnie wydrukować w domu. Należy jednak upewnić się, że “podkradliśmy” odpowiedni model od naszej wybranki – wariant noszony na palcu wskazującym będzie zbyt duży na palec serdeczny!

Wspaniałe pierścionki z diamentami znajdziesz w Pracowni Jubilerskiej Hobgarski!