Nowe produkty

Promocje

Brak promowanych produktów w tym momencie.

Kto kupuje obrączki na ślub? Co mówi na ten temat tradycja?

Wybór i zakup obrączek to nie lada wyzwanie dla każdej pary. W końcu jest to biżuteria noszona przez całe życie i musi być naprawdę wyjątkowa. Na co się więc zdecydować? Kto zwyczajowo kupuje obrączki? Co warto na ten temat wiedzieć?

Kto kupuje obrączki? Czy jest to obowiązek Pana Młodego?

Jeszcze kilka lat temu odpowiedź na pytanie, kto kupuje obrączki, wydawała się osobista. Był to bowiem obowiązek Pana Młodego. W ten sposób przyszli nowożeńcy dzielili się kosztami organizacji wesela. Panna Młoda zajmowała się wynajęciem sali i poczęstunkiem, a także opłatą za kościół. Z kolei Pan Młody odpowiadał za alkohol, bukiet, orkiestrę, samochód i obrączki. Często kobieta widziała je po raz pierwszy dopiero na ślubie. 

Obecnie pary coraz częściej odchodzą jednak od tradycji. Wiele przyszłych Panien Młodych nie wyobraża sobie nie mieć wpływu na zakup obrączek. Kto zatem je kupuje? Najczęściej narzeczeni wybierają się do jubilera wspólnie i razem szukają wymarzonego modelu obrączek ślubnych. W ten sposób mogą znaleźć biżuterię, która spodoba się im obojgu. To zresztą bardzo romantyczna chwila, która scala związek jeszcze mocniej. 

Czy obrączki ślubne mogą kupić świadkowie? 

Wiele Par Młodych przed ślubem jest mocno zabieganych. Rzeczywiście przygotowania do wesela zajmują sporo czasu. Pojawić się więc może pytanie - czy obrączki mogą zakupić świadkowie? Nie jest to zbyt dobry pomysł. Przede wszystkim mogą oni zakupić biżuterię w złym rozmiarze. Jest też ryzyko, że nie trafią w gust samych zainteresowanych. Zresztą nie wypada ich obarczać tym dodatkowym kosztem. Świadek ma za zadanie jedynie dostarczyć obrączki na ślub, ale nie musi ich kupować. Jeśli chcecie zaoszczędzić trochę czasu, możecie obrączki kupić przez internet. W sieci nie brakuje naprawdę ciekawych propozycji na każdą kieszeń. 

Kto płaci za obrączki ślubne?

Wiadomo już, kto kupuje obrączki ślubne. Kto jednak powinien za nie zapłacić? Według tradycji jest to obowiązek Pana Młodego. Jednak dzisiaj wiele par koszty organizacji wesela ponosi wspólnie i wszystko dzieli na pół. Jest to podejście partnerskie, które dobrze wpływa na związek. Przy okazji uczy planowania wspólnego budżetu i wymaga niejednokrotnie osiągania kompromisu. Oczywiście możecie obrączki ślubne wybrać razem i wspólnie za nie zapłacić. Z drugiej strony, gdy takie są Wasze ustalenia, zakupić je można Pan Młody.